NFZ Chełm

Oddział NFZ w Chełmie

ul. Ceramiczna 1
22-100 Chełm

NFZ Chełm czynny jest w godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 16:00
Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 8:00 – 16:00

Telefon/Fax:

  •  tel. 82 56 22 200
  • fax. 82 56 22 201

 

e-mail

info@nfz-lublin.pl

Strona www NFZ Lublin:

http://www.nfz-lublin.pl/

Mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

Ubezpieczenia dobrowolne w NFZ Chełm

Aby pacjent mógł korzystać z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego musi zawrzeć umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W tym celu należy udać się do oddziału funduszu właściwego dla naszego miejsca zamieszkania np. NFZ Chełm.

Na miejscu należy wypełnić wniosek : „wniosek o objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym w Narodowym Funduszu Zdrowia” . Wraz w wnioskiem należy złożyć odpowiednie załączniki, w tym min. dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport), dokument, który potwierdzi ostatni okres obejmującego ubezpieczenia zdrowotnego, numer pesel (jeżeli został nadany). Jeżeli osoba składająca wniosek nie jest obywatelem RP konieczne jest również złożenie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie RP. Studenci oraz doktoranci dodatkowo składają potwierdzenie z uczelni odnośnie odbywania nauki.

Ponadto należy pamiętać, że osoba podpisująca umowę o dobrowolne ubezpieczenie z Narodowym Funduszem Zdrowia ma obowiązek zgłoszenia członków rodny, którzy nie podlegają obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu. Obowiązek ten nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla świadczeniobiorcy.

 

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz