Dodatki dla medyków będą naliczane od początku listopada

Pomimo, że ustawa dotycząca dodatków dla medyków nie weszła nadal w życie, minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że dodatki będą naliczane od początku listopada. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

“Konsekwentnie realizujemy nasz plan i zapowiedź, która została złożona przy okazji przedłożenia projektu ustawy, gdzie dodatki dotyczą medyków skierowanych do pracy przez wojewodów – mówi Adam Niedzielski”.

Sposób przyznawania dodatków oraz dokładna lista osób, które otrzymają dodatkowe pieniądze do swojego wynagrodzenia nie jest jeszcze znana. Na ten moment wiadomo, że dodatki powinny objąć lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i diagnostów laboratoryjnych, a dodatki mają być naliczane od początku listopada. Minister Zdrowia twierdzi, że polecenie wydania dodatków dla personelowi medycznemu I i II poziomu szpitali oraz ratownikom medycznym i diagnostom laboratoriów szpitalnych zostało już wydane.

Oczywiście zanim dojdzie do wypłat musi nastąpić proces aneksowania umów między szpitalem a NFZ, ale niezależnie, ile ten proces będzie przebiegał, to i tak zwiększone wynagrodzenie zostanie naliczone od początku listopada – dodaje minister.

Powiązane artykuły