NFZ zapowiada kolejne kontrole szpitali

NFZ wraz z wojewodami zajmą się kontrolą pięciu powiatowych szpitali w związku z pojawieniem się informacji o szczepieniach na koronawirusa poza kolejnością. Szczepieniom bez kolejki miały poddać się znane osoby w stołecznej placówce.

Reporter RMF FM dowiedział się o konotrolach, które już 4 stycznia 2021 r. zaczną być przeprowadzane w Śremie, Opatowie, Samdomierzu, Nysie i Krapkowicach. Pod uwaga kontrolerów może znaleźć się również lecznica w Kielcach i Zgorzelcu. Zamieszanie wokół szczepień poza kolejnością rozpoczęło się po wypłynięciu informacji o szczepieniach znanych osób z dziedziny kultury i sztuki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Warszawski Uniwersytet Medyczny twierdzi: „z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które – niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny – otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień”.

W rozmowie z RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że nie widzi przesłanek do tego, by pełna lista nazwisk osób zaszczepionych na COVID-19 była opublikowana. Informacje te są informacjami medycznymi. Pełnej listy nazwisk prawdopodobnie więc nigdy nie poznamy.

Powiązane artykuły