Sanatoria ponownie otwarte – NFZ podaje warunki

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o możliwości wyjazdu do sanatorium od 11 marca. Warunkiem dla potencjalnych pacjentów jest podwójna dawka szczepionki przeciw koronawirusowi lub negatywny wynik testu.


Pacjenci już 11 marca będą mogli wrócić do uzdorwisk. Znane sa juz szczegóły otwarcia na nowo sanatoriów. Za test ma zapłacić NFZ. Ci z pacjentów, którzy zostali skierowani przez lekarza na leczenie sanatoryjne lecz nie zdążyli się do niego udać ze względu na panującą epidemię, zostaną poinformowani telefonicznie lub listowo o nowych terminach.


Trzeba jednak mieć na uwadze, że aktualnie wyjazd do sanatorium będzie się wiązał z dodatkowymi obowiązkami. Do uzdrowisk dostana sie jedynie osoby, które zostały zaszczepione dwoma dawkami. W przypadku braku spełnienia tego warunku pod uwagę będzie brany negatywny test na koronawirusa. Badanie musi zostać przeprowadzone najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem leczenia sanatoryjnego. Zapłaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia.

  • Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu przed wyjazdem poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany – poinformowała PAP Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka Funduszu.

Powiązane artykuły