Kontrola WUM dobiegła końca

Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował o końcu przeprowadzanej kontroli przez NFZ w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Kontrola wykazała, że na 450 dawek przekazanych do szpitala, 200 dawek otrzymały osoby niebędące w grupie „0”.

„Kara jaka zostanie nałożona na WUM to blisko 350 tys. zł. Mamy tu do czynienia z drastycznym nadużyciem władzy” – poinformował minister zdrowia. Dodatkowo minister oczekuje dymisji rektora WUM.

Kontrola wykazała, że osoby spoza personelu medycznego, które zostały zaszczepione, widniały w systemie e-skierowań już 28 grudnia, czyli w dniu, w którym nie było nawet możliwości rejestracji osób spoza grupy „0”. W trakcie szczepień tych osób, w szpitalu znajdowały się co najmniej 32 osoby z grupy „0”, które nie zostały zaszczepione mimo wcześniejszego zgłoszenia.

„Oczekuję dymisji rektora WUM. Nie widzę możliwości współpracy z władzami uniwersytetu w zaistniałej sytuacji” – powiedział Adam Niedzielski. „Są takie sytuacje kiedy człowiek odpowiedzialny nie może unikać odpowiedzialności” – tłumaczył.

Powiązane artykuły