Stawki za szczepienie na COVID-19. Ile zapłaci NFZ?

Do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się ponad 6 tys. przychodni i punktów szczepień. Już 15 stycznia 2021 r. rozpoczną się zapisy przeciwko koronawirusowi dla chętnych pacjentów. Wiadomo już ile zapłaci NFZ za każdą dawkę szczepienia. Stawki zaczynają się od kwoty 61 zł.

W Narodowym Programie Szczepień ma wziąć udział 6 tys. punktów szczepień i 7,3 tyś. zespołów szczepiących. Oznacza to, że 98,5% Polaków ma dostęp do punktu szczepień blisko swojego miejsca zamieszkania. Szczepienie jest darmowe. Każda osoba, która zostanie zakwalifikowana do szczepienia przez lekarza i otrzyma pierwszą dawkę, dostanie również potwierdzenie przyjęcia preparatu wraz z informacją o dniu, w którym podana zostanie druga dawka szczepionki.

Na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien możemy zobaczyć wykaz punktów szczepień. Najwięcej punktów jest na Mazowszu – 841, na Śląsku – 671 i w Małopolsce -prawie 500. Lista jest aktualizowana na bieżąco. W połowie stycznia ma powstać mapa interaktywna, która będzie miała ułatwić każdemu znalezienie punktu szczepień w swojej okolicy.

Powiązane artykuły