Kontrole NFZ w szpitalu zakaźnym w Poznaniu

Poznański szpital zakaźny podlega kontroli NFZ po doniesieniach pacjentów o licznych nieprawidłowościach sprawowania opieki. Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza kontrolę, a urzędnicy już posiadają wnioski i zalecenia.

Szpital zakaźny znajdujący się przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu to największy szpital covidowy w Wielkopolsce. Po reportażu programu TVN „Uwaga” wybuchły nie małe kontrowersje wokół wspomnianego szpitala. Pacjent szpitala nagrał film zarzucający szpitalowi i jego personelowi niewłaściwe sprawowanie opieki przez personel oraz niewłaściwe działanie stacji dializ.

Po emisji programu w telewizji kontrolę szpitala zalecił wojewoda wielkopolsi, prezydent Poznania oraz NFZ. Juz po pierwszej kontroli wyciągnięto wnioski i zlecono działania, mające na celu poprawienie opieki nad pacjentami.

Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału NFZ poinformowała portal epoznan.pl: „zgodnie z przepisami, szpital powinien tak zorganizować swoją pracę, żeby personel na oddziale zmieniał się co cztery godziny”.

Powiązane artykuły