Słowackie źródła termalne – niezwykła moc lecznicza

 

Planując wypoczynek warto połączyć przyjemne z pożytecznym, czas przeznaczony na regenerację może iść w parze z kuracją zdrowotną. Tu natomiast warto przyjrzeć się możliwościom, które oferują słowackie wody uzdrowiskowe. To idealne rozwiązanie dla fanów turystyki górskiej oraz miłośników długich kąpieli wodnych. 

XD

Magiczna woda z głębin

Woda, która wypływa z wnętrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, zawiera ona bowiem drogocenne minerały takie jak wapń, magnez czy żelazo. Ma to korzystny wpływ na regenerację cery, układ kostny i stawowy, a także poprawia krążenie co wzmacnia koncentrację oraz samopoczucie. Wiele słowackich obiektów oferuje przy tym pasmo zabiegów zdrowotnych, które nie tylko oczyszczą organizm z toksyn, a także go zregenerują. 

Różne mieszaniny wód odpowiadają odrębnym schorzeniom, dla przykładu woda z dodatkiem siarczanów działa zbawiennie dla osób zmagających się z alergią i problemami oddechowymi. Natomiast mieszanina wody i żelaza sprzyja w odchudzaniu oraz pozytywnie oddziałuje na układ trawienny. 

Chcąc przemierzać górskie szlaki Słowacja jest świetną alternatywą dla osób chcących odkrywać Europę. Położenie przy paśmie Tatr Zachodnich stanowi nie lada atrakcję dla miłośników wypraw pieszych. Okolice Oravic obfitują w tego typu atrakcje. Warto więc rozważyć urlop za południową granicą Polski.

Powiązane artykuły