Wirtualna Przychodnia w Polsce

Spółka MedApp S.A. branży medtech, która wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz analizę danych w celu poprawy zdrowia pacjenta zamierza wprowadzić na rynek rozszerzenie aplikacji CarnaLife System, które ma być oferowane jako Witrualna Przychodnia. Nowe oprogramowanie ma umożliwić placówkom medycznym prowadzenie zdalnej opieki nad pacjentem, tj. konsultację, diagnostykę oraz monitorowanie zdrowia pacjenta.

Wirtualna Przychodnia powinna pomóc i usprawnić działanie zarówno małych placówek medycznych, jak i szpitali podczas trwania pandemii COVID-19.

Jak mówi prezes MedApp S.A., Krzysztof Mędrala: „pojawienie się pandemii spowodowało przyspieszenie rozwoju zdalnych rozwiązań w medycynie. Do niedawna takie rozwiązania jak e-recepty, czy wideokonsultacje były traktowane jako coś nietypowego. Dzisiaj, gdy wielu ludzi starszych oraz z chorobami przewlekłymi znalazło się w strefie podwyższonego ryzyka, pojawiła się potrzeba wprowadzenia do systemu ochrony zdrowia takich rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić proces konsultacji lekarskich oraz zorganizować podstawowe badania bez konieczności wychodzenia z domu. Nasza Wirtualna Przychodnia to nowa jakość na rynku ochrony zdrowia. Jest to aplikacja bazująca na technologii CarnaLife System i jest odpowiedzią na wspomniane wcześniej zapotrzebowanie. W połączeniu ze zdalnym monitoringiem takich parametrów jak m.in. ciśnienie, puls, czy temperatura przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych algorytmów AI, otrzymujemy rozwiązanie umożliwiające kompleksowe wsparcie procesu leczenia”.

Wyniki badań, jak: EKG, badanie ciśnienia, pulsoksymetria wykonane przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń telemedycznych będą analizowane przez sztuczną inteligencję i dopiero przy niepokojących zmianach zostaną oznaczone jako wymagające interwencji lekarskiej.

Powiązane artykuły