Karta EKUZ w NFZ Ełk

ekuz ełk

Kiedy termometry zaczynają pokazywać coraz to wyższe temperatury i dni zaczynają być dłuższe od nocy, dzieci wyczekują wakacji a dorośli zaczynają odliczanie do tak długo wyczekiwanego urlopu. Często jednak z takim zaangażowaniem planujemy każdy szczegół wypoczynku za granicą, że całkowicie zapominamy o konieczności zapewnienia sobie ubezpieczenia zdrowotnego. Zapominamy, że życia nie da się przewidzieć a lubi ono nas zaskakiwać więc mało kto przygotowuje się na ewentualność skręcenia kostki czy napadu bólu zęba podczas wypoczynku na plaży. Sytuacje te jednak naprawdę mogą mieć miejsce. Jeszcze o tyle, o ile podczas wakacji w kraju nie sprawi nam to takie większego problemu o tyle poza granicami okazać się to może nie lada wyzwaniem dla nas i dla naszych portfeli.

Aby zapewnić sobie podstawowe ubezpieczenie zdrowotne wystarczy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dokonać tego można w delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia w Ełku. Wystarczy w tym celu złożyć stosowny wniosek. Dokument udostępniany jest bezpłatnie na stronie internetowej placówki oraz dostępny dla wszystkich zainteresowanych bezpośrednio w oddziale. Warto wiedzieć, że nie trzeba wniosku składać osobiście. Można również wysłać go w postaci listu, wysłać faksem lub przesłać w wersji elektronicznej na adres skrzynki e-mail NFZ Ełk.

Jeżeli chcemy zapewnić sobie kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne, niezbędne jest zakupienie polisy turystycznej. W okresie letnim i zimowym kiedy wielu naszych rodaków spędza czas za granicą rynek ubezpieczeń pęka od różnego rodzaju propozycji. Decydując się na dodatkowe ubezpieczenie należy jednak szczegółowo zapoznać się przedstawiona nam ofertą. Upewnijmy się że ubezpieczenie to gwarantuje nam pokrycie wszystkich dodatkowych kosztów związanych w leczenie podczas wypoczynku w innym kraju.

Pamiętajmy, że urlop to nasz czas na wypoczynek i relaks jednak nie należy zapominać o zdrowiu. Dlatego też przygotujmy się do tego wyjazdu dokładnie i podejdźmy do tematu rozważnie i odpowiedzialnie. Zabranie ze sobą karty EKUZ i ubezpieczenia turystycznego przygotuje nas na każdą ewentualność oraz pozwoli cieszyć się wakacjami bez obawy o zdrowie swoje i naszych najbliższych.

Powiązane artykuły