Stawki za szczepienia przeciw COVID-19

Opublikowane przez NFZ nowe zarządzenie informuje o stawkach za szczepienia przeciw koronawirusowi. Szczepienia mają być podzielone na 4 grupy. Pierwsza grupa odnosi się do szczepienia w punkcie szczepień bez transportu pacjenta. Stawka szczepienia wynosi 61,24 zł. Druga grupa szczepień dotyczy szczepień w punkcie szczepień uwzględniając transport pacjenta. Stawka szczepienia to 68,15 zł. Trzecia grupa obejmuje szczepienia w miejscu zamieszkania pacjenta – 95,70 zł. Ostatnia grupa to szczepienia grupowe w miejscu zamieszkania pacjenta. Chodzi o szczepienia grupy większej niż 5 osób zamieszkałych pod jednym adresem.

„Wprowadzone produkty rozliczeniowe zostały wycenione zgodnie z opracowaniem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, pn. Analiza kosztów i wycena świadczenia polegającego na szczepieniu przeciw SARS-CoV-2” – czytamy w uzasadnieniu zarządzenia.
Zarządzenie wprowadza zmiany dla punktów pobrań. Zmiany dotyczą gotowości do pobierania materiału biologicznego. Jak możemy przeczytać na portalu cowzdrowiu.pl: „Do tej pory w wymogach określono, że stawka 300 zł obowiązuje za dobową dostępność we wszystkie dni tygodnia co najmniej dwie godziny dziennie. Teraz to się zmienia i stawka obowiązuje za dobową dostępność co najmniej dwie godziny dziennie. Natomiast opłata ryczałtowa za gotowość mobilnego zespołu wymazowego (za każdą pełną godzinę powyżej 8 godzin) wciąż wynosi 100 zł ale zapisano, że za każdą pełną godzinę dostępności powyżej ośmiu godzin, w dniu, w którym zapewniana jest co najmniej 8 godzinna gotowość – sumuje się z produktem 99.06.0010. Wcześniej ten warunek brzmiał: za każdą pełną godzinę dostępności we wszystkie dni tygodnia powyżej ośmiu godzin – sumuje się z produktem 99.06.0010”.

Powiązane artykuły