Karta EKUZ w NFZ Olsztyn

karta ekuz olsztyn

Delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie przypomina wszystkim ubezpieczonym, którzy planują podróż poza granicę kraju o zapewnieniu sobie ubezpieczenia zdrowotnego. Aby tego dokonać w pierwszej kolejności należy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W tym celu w delegaturze NFZ Olsztyn należy złożyć udostępniany na stronie internetowej oraz dostępny w placówce wniosek z prośbą o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek powinien zostać podpisany przez osobę wnioskującą. NFZ Olsztyn zastrzega sobie prawo do nierozpatrywania wniosku bez podpisu zainteresowanego. Odnosi się to do wszystkich formularzy składanych w placówce.

Delegatura wnioski rozpatruje najczęściej jeszcze w tym samym, w którym zostaną one przedłożone, tak więc czas oczekiwania na wyrobienie oraz wydanie karty to kwestia jednego dnia. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w okresach wzmożonego zainteresowania ubezpieczonych wyrobieniem dokumentów czas ten może ulec zmianie.

Warto wspomnieć, że wniosek zainteresowany może złożyć w sposób najwygodniejszy dla siebie. Możliwe jest albowiem złożenie go osobiście w oddziale, jak również przesłanie w postaci listu na adres delegatury NFZ Olsztyn -ul. Żołnierska 16, 11-041 Olsztyn. Dodatkowo placówka udostępnia numer faksu, na który przesłać można dokumenty oraz adres poczty elektronicznej.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na wypadek cięższego urazu zainteresowany zapewnić sobie może poprzez wykupienie polisy turystycznej. Na obecną chwilę liczba ofert dostępnych a rynku jest naprawdę wysoka. Bez długiego szukania znaleźć można taką, która spełni oczekiwania najbardziej wymagającego turysty. Decydując się na zakup dodatkowego ubezpieczenia warto jednak zapoznać się szczegółowo z proponowaną ofertą. Zwrócić należy uwagę aby ubezpieczenie pokrywało wszystkie dodatkowe koszty leczenia, które w kraju, do którego się wybieramy nie są refundowane. Ogólnie koszty te zawsze leża po stronie pacjenta a zagraniczna służba zdrowia niejednokrotnie nie jest adekwatna to zarobków polaków. Dlatego też dobre ubezpieczenie turystyczne uchroni nas przed nieprzyjemnymi wydatkami przekraczającymi nasze możliwości finansowe.

Powiązane artykuły