Karta EKUZ w NFZ Ostrowiec

ekuz ostrowiec

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument upoważniający nas do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej poza granicami Polski, w szczególności w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Aby wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego należy złożyć wniosek z prośbą o jej wyrobienie w delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia w Ostrowie Świętokrzyskim. Aby ułatwić zainteresowanym całą procedurę NFZ udostępnia gotowy do wypełnienia formularz, który nabyć można w placówce lub pobrać ze strony internetowej. Ponad to rozszerzono proces składania formularzy. Osoba wnioskująca może więc złożyć dokument osobiście udając się do delegatury NFZ Ostrów Świętokrzyski, która mieści się pod adresem: oś. Słoneczne 43 (NZOZ „Rodzina”) 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Na adres ten nadać można również wniosek w postaci listu korzystając z usług dowolnej firmy przesyłkowej lub tradycyjnej Poczty Polskie. Dodatkowo wnioskujący mogą przefaksować dokument do placówki oraz nadesłać go w postaci elektronicznej na adres oddziału.

Czas rozpatrywania wniosku oraz wyrobienia i wydania karty jest rożny oraz zależy. Najczęściej jest to kwestia dnia, jednak delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia w Ostrowie Świętokrzyskim zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu oczekiwania jeżeli liczba napływających wniosków z prośbą o wyrobienie karty EKUZ ulegnie znaczącemu wzrostowi.

Karta EKUZ zapewnia nam jednak podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Aby przygotować się na każdą ewentualność należy dodatkowo zakupić przed wyjazdem polisę turystyczną. W okresie wakacyjnym dostępne jest całe morze różnego rodzaju ofert a biura ubezpieczeniowe aż prześcigają się w pomysłach i bonusach aby zachęcić klienta do ich zakupu. Przeglądając oferty warto dokładnie zaznajomić się z ich szczegółami. Wybierzmy tę, która zagwarantuje nam pełne ubezpieczenia i ochroni nasz portfel przed dodatkowym wydatkiem podczas wypoczynku.

Połączenie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dodatkowej polisy turystycznej to 100% gwarancja, że nasz zdrowie podczas upragnionego urlopu jest bezpieczne. Pozwali nam to w pełni cieszyć się z wakacji aw sytuacji, w której konieczne będzie podjęcie opieki lekarskiej na miejscu, nie wpłynie to na nasze wspomniana oraz nie odbije się na budżecie.

Powiązane artykuły