Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o zasadach reżimu sanitarnego w punktach szczepień

Podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w punktach szczepień są: punktualność, maseczka, dezynfekcja i trzymanie dystansu. Opolski oddział NFZ przypomina, by osoby, które oczekują na przyjęcie szczepionki przeciw koronawirusowi, słuchały poleceń personelu medycznego.

„Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa nasze bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa” – mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ. „Punkty szczepień robią naprawdę wiele, aby przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne, natomiast sporo zależy od nas samych. Dlatego pamiętajmy o trzymaniu dystansu, o noszeniu maseczek, ale również o tym, by przychodzić na umówiona godzinę szczepienia maksymalnie 15 minut wcześniej. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób niż jest to konieczne”.


W regionie funkcjonuje ponad 170 punktów szczepień. Z danych opublikowanych na rządowym portalu szczepimysie.pl na dzień (28.03) na godzinę 10:30 wynika, że dotąd na Opolszczyźnie wykonano 147 629 szczepień przeciw COVID-19, z czego 50,4 tysiąca drugą dawką.

Powiązane artykuły