Szczepienie przeciw COVID-19 u lekarza rodzinnego

Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza rozeznanie odnośnie warunków, jakie potrzebne są do przeprowadzania szczepień przeciw SARS-CoV-2. W tym celu do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej rozesłane zostały odpowiednie ankiety, w których pytano o warunki lokalowe oraz kadrowe.

„Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe. To jest najważniejsza informacja, bo ona rozpoczyna pewien proces budowania nie tylko logistyki, ale gotowej sieci, która przyjmie pacjentów i da im możliwość zaszczepienia” – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Marek Twardowski, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego i były wiceminister zdrowia w wywiadzie dla WP mówi: „testowano przez kilka godzin w trybie pilnym placówki POZ. Lekarze mieli odpowiedzieć na pytania, czy mają możliwości lokalowe, ile osób jednocześnie może przebywać w poczekalni, wszystko oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Sprawdzano też, czy kadra jest wystarczająca, ile osób w danej placówce mogłaby szczepienia wykonywać. NFZ pytało, w jakim terminie można uzupełnić ewentualne braki.

Powiązane artykuły